Авто

Активісти підпалили будівельний майданчик берлінського заводу Tesla

Tesla

На будівельному майданчику фабрики Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg неподалік від Берліна сталася пожежа, причиною якої називають підпал високовольтних кабелів угрупованням Vulkangruppe.

Як повідомляє агентство Reuters, на будівництві заводу Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg в околицях Берліна вночі сталася пожежа площею близько трьох квадратних метрів.

За даними кримінальної поліції Німеччини, відповідальність за підпал на території майбутньої фабрики з випуску електрокарів взяли на себе активісти ліворадикального угруповання Vulkangruppe.

Читайте також:  Volkswagen готує "заряджений" електромобіль ID.3 GTX

Вони заявили, що метою пожежі було знищення шести силових кабелів і відключення енергопостачання підприємства. Причиною радикали називають той факт, що Tesla нібито не «зелена», не екологічна і не соціальна компанія. Німецька Gigafactory стане першим виробничим підприємством Tesla на території Європи. Відкриття заводу заплановано на кінець поточного року.

В ході будівництва фабрики Tesla зіткнулася з активним опором захисників навколишнього середовища. Активістам “зеленої Ліги Бранденбурга” та Асоціації з охорони ландшафту та біорізноманіття Баварії нещодавно вдалося домогтися тимчасової судової заборони на вирубку 83 гектарів хвойного лісу в Грюнхайді на південь від Берліна.

У позові проти Tesla активісти вказали, що знищення лісового масиву може привести до руйнування місць проживання і загибелі охоронюваних тварин — ящірок і змій. Крім того, будівельна техніка потурбує лісових мешканців під час зимової сплячки, а розкопка землі призведе до проблем з водопостачанням в регіоні.