Суспільство

В Україні подешевшають ліки – Ляшко

Віктор Ляшко

У поточному році вперше в Україні розпочалося фінансування і оплата за лікування хворого на амбулаторному етапі.

Незабаром в Україні вартість ліків знизиться. Також відбудуться і зміни в закупівельних процесах забезпечення лікарськими засобами. Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю ТСН.

“Досить велика кількість бюрократичних речей була в Міністерстві охорони здоров’я. Ми запустили другий етап реформи, але він запустився і збігся з епідемією. Тому нам в цей період часу головне стабілізуватися. Показати ефективні лікарні, які вже почали працювати, і допомогти неуспішним лікарням, які просіли з фінансуванням”, – сказав глава МОЗ.

Читайте також:  В Україні добовий рекорд зі щеплень від COVID-19

Також Ляшко розповів про своє ставлення до змін у фінансуванні медустанов.

“Я був проти фінансування деяких інфекційних лікарень, коли гроші йшли за пацієнтом. І щодо протитуберкульозних закладів. І той тариф, який з’явився в 2020-му, не міг покрити потребу в установах, які надають допомогу хворим на туберкульоз. Тому з моїх вуст і звучала критика . Зараз ситуація змінилася. і тариф підвищили, і вперше в Україні в цьому році почали фінансувати, платити за лікування хворого на амбулаторному етапі”, – заявив міністр.

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров’я погодило закупівлю ліків на 4,7 млрд грн. У поточному році в держбюджеті України передбачено 10,3 млрд грн на придбання лікарських засобів і медвиробів.