Технології

Аеротаксі EHang VT-30 дозволить швидко літати між містами

EHang VT-30

Китайський виробник електричних літаків з вертикальною посадкою і зльотом повідомив про створення нового апарату. EHang VT-30 буде повністю безпілотним і зможе швидко перевозити двох пасажирів на великі відстані.

Сьогодні EHang може запропонувати двомісний EH216, здатний розвивати швидкість до 130 км/год з автономністю до 35 км і корисним навантаженням до 220 кг Ця модель позиціонується як засіб, що дозволяє швидко переміститися з одного району міста в інший.

Читайте також:  Microsoft припинила поновлення Windows 10. Гряде Windows 11?

Куди більш вражає нова розробка VT-30. Очікується, що аеротаксі зможе перебувати в повітрі до 100 хвилин або пролітати до 300 кілометрів і отримає поліпшену конструкцію з штовхаючим гвинтом позаду кабіни.

Це означає, що VT-30 буде використовувати горизонтальну схему підйому, а для розгону знадобиться звичайна злітно-посадкова смуга. Такий підхід дозволить економити енергію, але в разі, якщо достатньої відстані для зльоту немає, можливий і вертикальний підйом з вертолітних майданчиків.

VT-30 зможе розвивати швидкість до 200 км/год і поставляється без водійського сидіння. Перші випробування повністю автономної системи пройшли успішно, але точних термінів появи аеротаксі виробництва EHang поки немає.

Читайте також:  Google анонсувала шість нових функцій Android

“Наш пасажирський літак EH216 вже готовий для подорожей по містах завдяки своїй легкій і обтічній конструкції, а запуск VT — 30 стане доповненням до мережі міжміського повітряного руху, задовольняючи потреби в покритті великих відстаней”, – заявив глава EHang.

Джерело: slashgear