Наука

Вчені з’ясували, що трапилося в 0,000001 секунди після Великого вибуху

Великий вибух

Група дослідників розповіла про те, що відбувалося в перші мікросекунди після Великого вибуху. Експеримент підтвердив, що першим на світ з’явилася речовина під назвою Quark-Gluon Plasma (QGP).

Вчені з Копенгагенського університету простежили події з неймовірною точністю і розповіли про те, що відбувалося в перші 0,000001 секунди після Великого вибуху. Підтвердження того, що QGP стала першою речовиною, що з’явилася в молодому Всесвіті, дозволяє сподіватися, що рано чи пізно вдасться знайти відповіді на всі питання, що цікавлять наукове співтовариство.

Як вдалося з’ясувати, спочатку QGP складалася з кварків і глюонів, розділених гарячим газом. Шматочки кварка перетворилися в щось, зване адронами, а адрон з трьома кварками утворив протон, який є частиною атомного ядра. З цих ядер складається Земля, люди і все у Всесвіті. Плазма QGP була присутня в перші 0,000001 секунди Великого вибуху, а потім зникла через розширення.

Читайте також:  Прослуховування музики перед сном призводить до утворення «вушного хробака»

До подібних висновків вдалося прийти в ході експериментів на Великому адронному колайдері в Церні, де були відтворені умови для появи QGP. Одним з ключових висновків стало підтвердження того, що ця плазма спочатку перебувала в рідкій формі, постійно змінюючи свою структуру. Раніше дослідники вважали, що ця речовина була газоподібним.