Технології

Роботизований протез навчили відчувати дотики

Роботизований протез

Група дослідників з Пітсбурзького університету домоглася значного прориву в створенні роботизованих протезів. В ході перших експериментів підтвердилося, що вченим вдалося інтегрувати в механічний пристрій здатність до тактильності.

Перш ніж приступити до тестування, в голову добровольцю вживили спеціальний імплант. Датчик з’єднаний з сенсорами на кінцівках робота, що дозволяє передавати команди безпосередньо в мозок, стимулюючи нервову систему. Доброволець на ім’я Натан Коупленд вже не новачок тестуванні подібних пристроїв, але навіть він заявляє про високу ефективність нової технології.

Читайте також:  Новий Mac Pro: очікувані дизайн і характеристики

“Насправді не було жодної ситуації, в якій я відчував би, що мені потрібно звикнути до нового досвіду. Виконання завдань і стимуляція відбувалися одночасно як щось само собою зрозуміле”, – ділиться відчуттями Натан.

За словами Коупленда, завдяки кільком років, витраченим на навчання управлінням роботизованою рукою, йому вдалося швидко оволодіти новою технологією. При цьому відчуття, викликані стимуляцією, схожі на легкі поколювання, хоча і не зовсім природні. Все це не турбує добровольця, адже тактильне відчуття предметів підвищує точність і швидкість взаємодії з ними практично в два рази.

Джерело: engadget