Технології

Новий суперкомп’ютер отримає найшвидше сховище в світі

Frontier

Готується до запуску в цьому році новий суперкомп’ютер Frontier, відомий так само як OLCF-5, не тільки претендує на звання найшвидшого на планеті, але і отримає саму швидкісну систему зберігання даних Orion.

Суперкомп’ютер Frontier збирається силами інженерів Oak Ridge Leadership Computing Facility (OLCF) і буде запущений в роботу пізніше в цьому році. Спеціально для нього було розроблено сховище Orion на 700 ПБ з рекордною пропускною здатністю. Стверджується, що швидкість читання даних буде досягати 75 ТБ / с при продуктивності більше 15 мільярдів операцій введення-виведення в секунду.

За запевненням OLCF, Orion буде найбільшою і швидкою однофайловою файловою системою з плоским простором імен POSIX в світі. Вона буде складатися з трьох рівнів, включаючи жорсткі диски, накопичувачі на основі NVMe і рівень метаданих на основі флеш-пам’яті:

  • NVMe заснований на 5400 твердотільних накопичувачах об’ємом 11,5 ПБ з піковою швидкістю читання-запису 10 ТБ / с
  • 47 700 жорстких дисків з максимальною швидкістю читання 5,5 ТБ / с і запису до 4,6 ТБ / с додадуть ще 679 ПБ ємності
  • Рівень метаданих також заснований на 480 твердотільних накопичувачах NVMe загальною ємністю 10 ПБ
Читайте також:  Ілон Маск відповів мемом на загрози хакерів з Anonymous

Відомо, що Orion буде працювати на паралельній файловій системі Lustre з відкритим вихідним кодом. Вона підтримує високопродуктивні обчислення і диспетчер логічних томів ZFS.