Технології

Мембрана з крихітних «кактусів» збирає питну воду з повітря

Мембрана

Американські інженери розробили технологію, що дозволяє отримувати вологу з туману. Пристрій схоже на поле з крихітних кактусів, які вміють цілодобово добувати питну воду без додаткового обладнання.

Основним елементом системи стала гідрогелева мембрана. Вона створена зусиллями фахівців Каліфорнійського технологічного інституту і призначена для збору вологи в нічний час. Після цього сонячне світло призводить до випаровування, а гідрогелеві пори вловлюють пар, повторно конденсуючи його в чисту рідину. Поверхня мембрани усіяна безліччю крихітних мікрошипів, що нагадують колючки кактусів. Вони створені з гідрофільного матеріалу і притягують рідину.

“Кактуси пристосовані до посушливого клімату. У нашому випадку імпровізовані шипи, які ми називаємо “мікродерев’ями”, притягують мікроскопічні краплі води з повітря, дозволяючи їм ковзати по підставі стрижня і зливатися з іншими краплями, щоб в підсумку опинитися всередині резервуара з водою», — пояснюють дослідники.

Читайте також:  Лазери дозволяють прискорити інтернет до 800 Гбіт / с

Шип

Перші експерименти підтвердили ефективність технології. Повідомляється, що мембрана площею від 55 до 125 см2 здатна збирати близько 125 мл води з пари вдень і близько 35 мл з туману за ніч. При масштабуванні можна отримувати до 34 літрів на 1 м2.