Авто

На заводі Lamborghini зайнялися бджільництвом в ім’я екології

Lamborghini

Італійський виробник суперкарів Lamborghini не залишився осторонь від модного тренду і організував на території заводу пасіку, на якій вже живуть кілька сотень тисяч бджіл.

Будівництво пасіки на території заводу Lamborghini в італійській комуні Сант-Агата-Болоньєзе є частиною фірмового проекту з екологічного біомоніторингу – бджоли повинні допомогти автовиробнику переконатися в тому, що підприємство з випуску суперкарів відповідає всім необхідним вимогам по частині захисту навколишнього середовища.

На основі аналізу місцевого меду і воску фахівці можуть виявити наявність широкого спектру забруднювачів навколишнього середовища — зокрема, мова йде про пестициди, важкі метали, діоксини та інші небезпечні для здоров’я хімічні речовини.

Читайте також:  В Україні створили концепт робота-кур’єра

Крім того, в Lamborghini займаються дослідженням колоній одиночних бджіл, які збирають пилок на відстані 200 метрів від вулика, а кожна самка дбає лише про власне потомство — за допомогою таких комах можна вивчати конкретні райони і збирати більш ефективні дані про довкілля.

Для цього італійці сконструювали високотехнологічний вулик з відеокамерами зовні і всередині, щоб уважно спостерігати за бджолами. Всього на пасіці на території заводу живе близько 600 000 бджіл. Фірмові Пасіки вже є у Rolls-Royce, Bentley і Porsche.