Політика

В ОБСЄ назвали основну причину загибелі мирних жителів Донбасу

Міни

Цивільні особи гинули й отримували поранення через вибухи під час повсякденних занять.

Мирне населення по обидві сторони від лінії зіткнення на Донбасі гине переважно через спрацювання боєприпасів. Про це йдеться в тематичному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, опублікованому в суботу, 29 травня.

“Мирні жителі гинуть і отримують поранення в результаті спрацьовування мін, неспрацьованих боєприпасів (НСБ) та інших вибухонебезпечних предметів під час занять повсякденними справами”, – зазначено в документі.

Читайте також:  У Шмигаля обіцяють потроїти доходи українців

Згідно з доповіддю, з листопада 2019 року по березень 2021 року СММ підтвердила інформацію про 76 жертв серед цивільного населення в результаті підривів. З них 20 осіб загинули і 56 отримали поранення. Більше 85% жертв становлять чоловіки і хлопчики (56 і дев’ять відповідно), решта – десять жінок та одна дівчинка.

Відзначається, що цивільні особи гинули й отримували поранення під час роботи на полях, прогулянок уздовж берегів річок, збирання дров і в побуті.

При цьому гинуть мирні громадяни по обидві сторони лінії зіткнення. Зокрема, в Донецькій області жертвами стали 12 осіб у підконтрольних Києву районах і 19 – у непідконтрольних; у Луганській – дев’ять осіб у підконтрольних районах і 36 – у непідконтрольних.