Технології

Apple навмисно обмежує можливості iPad Pro

iPad Pro

Нові iPad Pro 2021 року за своєю продуктивністю порівнянні з персональними комп’ютерами, але в повній мірі скористатися потужністю топового заліза не можна. Як з’ясувалося, сама Apple з невідомої причини обмежує можливості своїх планшетів.

У моделях iPad Pro не тільки використовується процесор M1, який також встановлений в персональних комп’ютерах Apple, але і збільшений до 16 ГБ Максимальний обсяг оперативної пам’яті у версіях на 1 і 2 ТБ. Ось тільки всі переваги цієї потужності “спотикаються” про обмеження самої операційної системи iPadOS.

Apple

Автори популярного графічного редактора Procreate заявляють, що їх додаток працює на новому 12,9-дюймовому iPad Pro в чотири рази швидше в порівнянні з попередньою моделлю, але при цьому на полотно можна додати приблизно лише на чверть більше шарів — близько 115 проти 90. Це число могло б бути ще більшим, якби не політика Apple. Справа в тому, що додавання шарів споживає багато оперативної пам’яті, але в iPadOS існує обмеження, що не дозволяє одному додатку використовувати більше 5 ГБ ОЗУ.

Читайте також:  Microsoft випустить урізану версію Windows 11

Сам виробник ніяк не коментує дане обмеження. Передбачається, що таким чином забезпечується швидке перемикання між додатками і швидкодія системи в цілому незалежно від навантаження на залізо.