Авто

Камеру в салоні Tesla навчили стежити за водіями

Tesla

Компанія Tesla вирішила розширити функціонал камери, яка встановлюється в салонах електрокарів: тепер вона буде постійно стежити за водієм, якщо той включить автопілот. До цього камера знімала водія тільки перед ДТП, щоб допомогти автовиробнику «удосконалювати системи безпеки».

Камера в салоні Tesla встановлена над дзеркалом заднього виду і направлена в салон. З установкою нової версії програмного забезпечення вона почне фіксувати і попереджати про відсутність уваги з боку водія при включеній системі Autopilot.

Читайте також:  У мережі показали 100 років життя авто в одному відео

У Tesla особливо відзначили, що власникам електрокарів не варто переживати з приводу конфіденційності: записи не будуть зберігатися і не покинуть автомобіль при відключеному параметрі обміну даними.

Раніше салонна камера використовувалася для фіксації положення очей водія за секунди перед аварією. Друга функція камери, за словами Ілона Маска, – це запобігання випадків вандалізму в електрокарах, використовуваних в ролі безпілотного таксі.

Tesla навідріз відмовилася впроваджувати системи моніторингу за водіями ще в 2018 році, проте тепер повністю змінила думку. Можливо, причиною цьому послужили фатальні ДТП, не останню роль в яких зіграв автопілот: як правило, водії при цьому ігнорували вимоги безпеки, повністю довірившись «розумної» системі.

Читайте також:  Топ шахрайських схем на дорогах, на які може повестися кожен

Паралельно в мережі з’являлися ролики з власниками Tesla, які навмисно не стежили за дорогою, пересідали на заднє сидіння і прикидалися сплячими. Автопілот при цьому продовжував роботу.

У травні Tesla запатентувала систему під назвою Improper seatbelt usage detection (“виявлення неналежного використання ременя безпеки»), яка також може допомогти вирішити проблему. За допомогою датчиків в сидінні і ремені безпеки вона визначає присутність водія на місці і може при необхідності повністю заблокувати рух електрокара.

Джерело: The Drive