Технології

У процесорі Apple M1 знайдена критична уразливість [ВІДЕО]

Apple M1

Розробник Asahi Linux Гектор Мартін виявив серйозну пролом в безпеці новітнього чіпа Apple. Мова про апаратну уразливість, яку не можна виправити черговою прошивкою — втім, за словами експерта, користувачам не варто поспішати з покупкою нового заліза.

Уразливість CVE-2021-30747, що отримала неофіційну назву M1RACLES, дозволяє двом будь-яким додаткам, що працюють під управлінням macOS, обмінюватися даними між собою без використання стандартних функцій операційної системи.

Вона працює навіть між процесами, запущеними від імені різних користувачів і з різними рівнями привілеїв, створюючи прихований канал для обміну інформацією.

Читайте також:  Слух: нові iPhone будуть найдорожчими в історії компанії

За словами експерта, причиною поява “діри” стали модифікації, які Apple внесла в архітектуру процесора. Повністю виправити проблему можна тільки на апаратному рівні.

Втім, він зазначає, використовувати вразливість на практиці можна лише після попереднього злому самого ПК, тому рядовим користувачам практично нема про що турбуватися — на ділі прихований канал може експлуатуватися хіба що для показу таргетованої реклами.