Криптовалюти

Творець криптовалюти Chia зізнався в «руйнуванні» ринку накопичувачів

Chia

Джин Хоффман, Розробник нової криптовалюти заявив, що саме популярність Chia викликала проблеми з поставками жорстких дисків. При цьому він називає своє дітище “зеленою” альтернативою інших цифрових активів, і заперечує її негативний вплив на навколишнє середовище.

Постійна активність SSD при видобутку Chia, як стало відомо раніше, здатна «вбити» деякі SSD всього за тижні. Хоффман стверджує, що ця проблема стосується тільки найдешевших моделей — проте високий попит веде до дефіциту і подорожчання комплектуючих. Наприклад, вартість акцій Western Digital виросла з $52 на початку року до $73, а Seagate — з $60 до $94 за той же період.

Джин Хоффман впевнений, що в довгостроковій перспективі підвищений попит, викликаний фармінгом Chia, знизить вартість жорстких дисків, оскільки вендори нарощують виробництво. Він також запевняє, що якби всі накопичувачі, продані за рік із загальним обсягом в мільярд терабайт використовувалися б тільки для видобутку його криптовалюти, на це пішло б менше 1% енергії, споживаної біткоїн-фермами в даний час.

За даними аналітиків, на сьогодні тільки майнінг Bitcoin “з’їдає” 0,53% світових поставок електроенергії. При цьому майнери виконують величезну кількість обчислень для підтримки системи, відомої як доказ роботи (Proof of Concept). У свою чергу, Chia використовує підхід доведення вільного місця, який виключає обчислення і покладається на порожнє місце на жорсткому диску.

Читайте також:  Ілон Маск передумав продавати Tesla за біткоїни. І ось чому

Такий метод вимагає набагато меншої витрати енергії. Однак поточний обсяг накопичувачів всіх активних “фермерів” оцінюється в 12 мільйонів терабайт — в чотири рази більше, ніж два тижні тому. Стрімке зростання цього показника вже викликало сплеск попиту на жорсткі диски — і, за прогнозами аналітиків, найближчим часом він буде тільки рости.