Авто

Автомобілі незабаром можуть значно подорожчати – прогноз Bloomberg

Авто

Найближчим часом автомобілі можуть значно подорожчати. Причиною цього є підвищення цін на всі деталі та компоненти, з яких виробляють машини.

Сталь, що використовується для кузовів, деталі редукторів та рамок, навіть пластмаса, яка накручується на бампери, та обшивка дверей – все це становить велику частину виробничих витрат, і вони лише зростають. Про це повідомляє Bloomberg.

До цього варто додати витрати на робітників, логістику, інвестування в нові технології та повзучу інфляцію. Ці речі можуть сильно вплинути на автовиробників.

У такому разі компаніям допомагає зменшення виробництва. Зараз, незважаючи на всі скарги на дефіцит різних деталей, виробники автомобілів радують своїх акціонерів. Попри тимчасові закриття заводів, компанії по всьому світу показали чудові результати у першому кварталі. Вони зробили менше автомобілів, але можливо, кращих за якістю, і збільшили на них ціну.

Читайте також:  Cadillac презентував перший у своїй історії електромобіль

Останнім часом виробники почали один за одним говорити про зниження виробництва, що є тривожним знаком. Toyota Motor Corp. та Ford Motor Co. заявили, що цього року вироблятимуть набагато менше автомобілів через збільшення дефіциту чипів. Очікується, що через кризу з останніми виготовлять на 4 мільйони машин менше, що становить 5% від передбачуваних річних продажів цього року.

Для автовиробників зростання витрат на виробництво та падіння обсягів поставок може стати проблемою занадто швидко. Автомобільна промисловість має високі постійні витрати. Фірми повинні заробити певну суму, щоб бути беззбитковими. Якщо виробництво починає швидко падати, тоді тиск на витрати наростає ще швидше і непропорційно впливає на прибуток.

Читайте також:  Нова конструкція електромобілів підвищує автономність на 30%

Наприклад, є виробник із обсягом продажів у 100 мільярдів доларів. Зниження обсягу продажів на 10% призведе до зниження прибутку на 40%, за оцінками Boston Consulting Group. І це оптимістичний сценарій, тому що тут припускалося, що компанія зможе розібратися з витратами, такими як матеріали та робоча сила. У нинішній ситуації це не зовсім можливо.

Автовиробники звичайно можуть витримати зростаючу вартість виробництва, зменшивши, наприклад, знижки, якими вони звикли заманювати покупців. Але це вже відбувається на найбільших світових автомобільних ринках у США та Китаї, і від такого заохочення покупців неможливо назавжди відмовитися.

Компанії мають кілька варіантів компенсувати повзучі виробничі витрати. Високі ціни на авто не дуже добре вплинуть на покупців. Наразі вони готові прийняти підвищення вартості приблизно на 12%, або близько 5000 доларів США, згідно з даними Kelley Blue Book та Cox Automotive. Але американський індекс доступності транспортних засобів почав знижуватися, сигналізуючи про те, що люди починають двічі думати перед тим, як платити такі гроші. Майже 40% тих, хто збирався купувати машини, відклали свої покупки.

Читайте також:  Відомі терміни появи оновленого Hyundai Palisade

Якщо продажі почнуть сповільнюватися, оскільки ціни продовжують зростати, автовиробники ризикують отримати збитки. Якщо вони не підвищать ціни, а обсяг виробництва продовжить знижуватися, на них чекатиме та ж доля. Споживачі можуть бути змушені вибирати між дорогою машиною або взагалі бути без неї. Навіть ціни на вживані машини зростають. Їх теж не вистачає.