Технології

В Австралії створили новий вид акумуляторів. Вони заряджаються в 60 разів швидше за літій-іонні

Батарея

Австралійська компанія Graphene Manufacturing Group спільно з вченими Інституту біоінженерії і нанотехнологій Квінслендського університету розробили інноваційні батареї на основі алюмінію і графену.

За словами розробників, нові акумулятори практично за всіма параметрами перевершують сучасні літій-іонні батареї.

Алюмінієво-графенові акумулятори не потребують використання рідкоземельних металів. Подібні батареї не горять, витримують колосальні струми, а також широкий діапазон робочих температур.

Швидкість зарядки інноваційних елементів живлення, які вже порівнюють з суперконденсаторами, в 60 разів вище, ніж у сучасних акумуляторів на основі літію. Крім того, вони здатні утримувати в три рази більше енергії, а також коштують дешевше.

Читайте також:  Глава Intel розповів, коли закінчиться дефіцит ПК-заліза

Акумулятори на основі алюмінію і графена можуть сприяти стрімкому розвитку електричного транспорту. Австралійська компанія планує вивести інноваційний продукт на ринок вже в кінці нинішнього року.

Однак спочатку виробництво почнеться з невеликих батарей “таблеток”, призначених для комерційних потреб. Випуск батарей для електротранспорту запланований на 2024 рік.

У 2019 році співробітники Чиказького кампусу Іллінойського університету створили перший робочий прототип літій-діоксид вуглецевого акумулятора. Така батарея має щільність зберігання енергії в сім разів більше, ніж літій-іонна.

Джерело: Forbes