Авто

Обсяг накопичувачів в мережі криптовалюти Chia виріс в 17 разів за місяць

Chia

Нова криптовалюта Chia, що викликала дефіцит жорстких дисків і виводить SSD-накопичувачі з ладу за лічені тижні, продовжує стрімко набирати популярність. Як виявилося, за останній місяць обсяг дискового простору, використаного цією валютою, виріс в 17 разів.

В середині квітня, коли про Chia стало широко відомо громадськості, сумарна потужність мережі становила трохи менше 600 петабайт дискового простору. За майже півтора місяці цей показник зріс до неймовірних 10 ексабайт.

Читайте також:  В Україні аферисти придумали нову схему з євробляхами і розмитненням: як не попастися

Chia

Цікаво, що ще тиждень тому це було приблизно 6 ЕБ. Більш того, сумарно блокчейн Chia записав даних за весь час на 186 ЕБ.

Майнінг криптовалюти Chia складається з двох етапів. Спочатку йде планування, коли створюються так звані «лотерейні квитки». Після цього починається безпосередньо видобуток токенів, коли користувач чекає, щоб його «квитки» перетворилися в блок.

Перший етап сильно залежить від обчислювальної потужності комп’ютерів, оперативної пам’яті, але особливо — від швидкості накопичувача. Найбільш поширеним розміром ділянки в мережі chia вважається K32 або 101 ГБ.

На його запис потрібно мінімум 2 потоки, близько 3,4 ГБ оперативної пам’яті і приблизно 1,6 ТБ використаного простору. Таким чином, накопичувача об’ємом 1 ТБ вистачає 375 блоків K32 до вироблення його заявленого ресурсу.