Секонд-хенд

Як відкрити секонд-хенд: покрокове керівництво

Кожен бізнес-проект, відкритий в кризу, являє собою неабиякий ризик. Попит на товари і послуги впав більше, ніж на 30%, і багато бізнес-напрямків проходять випробування на міцність.

Однак навіть у важкій економічній обстановці існують види підприємництва, які популярні і затребувані при будь-якій фінансовій ситуації. Наприклад, людина завжди потребує продукти харчування, ліки та одяг, незалежно від стану економіки країни. Чим менше у людей грошей, тим більшою популярністю користуються комісійні магазини секонд-хенди. Нижче представляємо вам покрокову інструкцію по запуску успішного секонд-хенду, а також розрахунки витрат і окупності.

Чи вигідно відкривати в Україні секонд-хенд?

При зниженні доходів покупці змушені економити на одязі, але звичка носити гарні брендові речі нікуди не йде. А якщо клієнт не може дозволити собі якісну нову річ, він піде в секонд-хенд. При професійному просуванні в точках продажу поношеного одягу слід очікувати збільшення кількості відвідувачів. Якщо говорити про відомі бренди, то варто звернути увагу покупців на можливість тривалого носіння одягу із збереженням її товарного вигляду, гарний зовнішній вигляд, нестандартний дизайн, натуральні матеріали.

При формуванні асортименту слід врахувати, що 2/3 покупців вашого магазину — жінки, які купують одяг для себе та членів своїх сімей, тому необхідно орієнтуватися на їх смак і побажання.

Щоб підприємець усвідомив розміри майбутніх доходів, відкриваючи магазин поношеного одягу, особливу увагу слід приділити складанню бізнес-плану. Якщо самостійно зробити цей розрахунок не вийде, можна скористатися послугою консалтингової компанії, у якої є необхідний для складання документа досвід і фахівці.

В якості місії для бізнесу вказують «можливість забезпечувати населення якісним брендовим одягом за низькими цінами». Недорогий європейський одяг для будь-яких верств населення — це головна конкурентна перевага для залучення покупців: жителів з низьким і середнім достатком, сімей з дітьми, студентів, пенсіонерів, людей з фігурою великих розмірів та ін.

Відкрити магазин одягу з-за кордону особливо вигідно в обласних центрах та районах, де проживають люди із стабільним, але невисоким достатком, неподалік від вищих навчальних закладів та студентських гуртожитків. Прибуток секонд-хенду потенційно вищий, ніж в інших магазинах. Причому запустити продажу можна будь-якого типу одягу. Головне, щоб він пройшов необхідну обробку і передпродажну підготовку.

Категорії магазинів

У секонд-хенді можна купити речі наступних категорій:

 • Елітні речі. До цієї групи відносять одяг відомих брендів, залишки колекцій популярних дизайнерів і модельєрів. В Україні нерозпроданий дизайнерський одяг за низькими цінами не продається, тому брендові речі закуповують як висококласний секонд-хенд за кордоном. Часто магазини дорогого одягу закуповують цю категорію секонд-хенду, заповнюючи свій асортимент за мінімальними закупівельними цінами.
 • Поношений одяг. Українські секонд-хенди продають як раз таку категорію одягу. Спресовані речі закуповують у великих мішках на вагу. Категорію одягу можна вибрати заздалегідь по сезону, типу, ступеню зношеності, статевій приналежності.

Купуючи на перепродаж найдешевші речі, ви ризикуєте зіткнутися з великою кількістю браку, який зможете продати тільки як дрантя. Вигідно перепродувати б/у одяг середнього цінового діапазону з мінімальним ступенем зношеності.

Мішки секонд хенду

Поношений одяг привозять у великих мішках

З чого почати: необхідні документи

Щоб відкрити легальний магазин, необхідно зареєструвати юридичну особу та оформити пакет дозвільної документації.

Індивідуальне підприємництво з виплатою податку в розмірі 5% від обороту оформляють ті, хто не може документально підтвердити витрати на закупівлю і доставку товару. З часом, коли підприємець зможе налагодити канали поставок якісного одягу, систему оподаткування можна змінити і сплачувати державі 18% від прибутку (доходи-витрати).

Якщо власнику важливо в будь-який момент знімати гроші з рахунку фірми для запуску в справу або власних потреб, вигідніше оформляти ФОП. Але при цьому за діяльність фірми підприємець відповідає всім своїм майном. Щоб не відповідати за діяльність підприємства майном, бізнесмен має право оформити ТОВ з аналогічними системами оподаткування. Проте вивести гроші для особистих потреб можна буде тільки після сплати всіх податків.

Крім відкриття ФОПабо ТОВ, підприємцю необхідно оформити документи:

 • свідоцтво про підприємництво;
 • дозвіл на торгівлю;
 • документ, що підтверджує постановку на облік у податкових органах;
 • дозвіл на використання торгової площі;
 • журнал обліку доходів і витрат (при спрощеній системі 5% від доходів);
 • касові документи;
 • договір про оренду торгової площі та ін.

У постачальників зарубіжного вживаного одягу важливо отримати:

 • сертифікат санітарної обробки на речі, допущені до продажу;
 • накладні на поставку товару;
 • свідоцтво про проведення санітарної експертизи.

Вибір місця під магазин

Як і при відкритті будь-якого торгового підприємства, відвідуваність магазина вторинного одягу залежить від правильно підібраного місця.

Однак у цьому бізнесі є свої особливості. Наприклад, немає необхідності відкривати точки біля вокзалів або центральних ринків, так як багато жителів не розповідають про покупки б/у одягу і соромляться заходити в такі магазини в місцях, де можуть зустріти знайомих. Магазин може мати хорошу відвідуваність в невеликих дворах спальних районів, в порожніх приміщеннях старих ательє центральних вулиць міста. Однак вивісок і покажчиків до магазину повинно бути достатньо, щоб будь-яка людина могла звернути з дороги і без проблем його знайти.

Секонд-хенд

Ідеальне місце для секонд-хенду – спальний район

Для запуску пробного магазину достатньо орендувати невелике приміщення в 30-40 м2, в якому розмістити комору, кімнату для персоналу і сам торговий зал з касовим вузлом.

Організація поставок

Оптовики отримують товар з Європи безпосередньо з фабрик поношеного одягу у великих тюках по 100-150 кг, після чого фасують в дрібні по 25-30 кг і продають приватним торговцям і магазинах секонд-хенду.

На початковому етапі запуску проекту достатньо знайти оптовика, що поставляє якісний товар. Коли бізнес піде в гору, можна знайти прямих постачальників за кордоном. Причому якість одягу часто залежить від країни, яка її постачає. Продавці товару помітили, що одяг з Німеччини не кращої якості, та ще й великого розміру. А ось речі з Франції, навпаки, мають меншу зношеність і виготовлені з натуральних матеріалів. Кращий ж одяг надходить з Англії — в тюках багато стильних речей, які зовсім не носили. З мінусів прямих поставок те, що неможливо переглянути вміст мішків.

Не варто робити замовлення речей по телефону. Після того як ви знайшли контакти відповідних постачальників, краще самостійно відвідати їх склади, де зробити пробні закупівлі одягу різних категорій.

Перед тим як купити товар, необхідно розібратися в категоріях європейського секонд-хенду:

 1. Крем. Найдорожча категорія одягу без зносу, відсортована по групах на основі декількох ознак, в якій трапляються дорогі брендові речі.
 2. Люкс. До такої категорії можна віднести абсолютно новий або мінімально зношений (близько 5%) одяг відомих брендів з середньою вартістю.
 3. Екстра. Це то й же безглуздий одяг, але з більшим ступенем зносу (близько 10%).
Секонд хенд Крем категорії

Не ношені брендові речі категорії «Крем» — самий кращий і найдорожчий товар

Крім категорій, одяг, що був у вживанні, ділять на три сорти:

 • 1 сорт. Якісний одяг з мінімальним ступенем зносу.
 • 2 сорт. Речі з невеликим браком або високим ступенем зносу.
 • 3 сорт. Дрантя — речі, які вже не можна носити.

Ціноутворення

При надходженні товару в магазин, пакунки з речами необхідно зважити, потім відсортувати якісний товар від дрантя. Те, що ви віднесете до тряпок, швидше за все, продати не вдасться — це буде збиток, який необхідно покрити за рахунок продажу хороших речей.

Після цього проводять оцінку ступеня зношеності кожної речі, на підставі якої виставляють ціну. При цьому особливу увагу звертають на стан тканини в місцях пахв, на комірцях, ліктях, рукавах. Після сортування речі групують за ціновими категоріями з фіксованим цінником, наприклад, «Все по 50 гривень». Новий або брендовий одяг оцінюють поштучно. Речі з невеликим браком розміщують в «розпродаж» з 50% знижкою.

Деякі магазини старого європейського одягу продають товари на вагу. Однак при такій торгівлі необхідно стежити за дотриманням маржі не менше 100-150% на якісний товар.

Обладнання для торгового приміщення

Будівля в першу чергу повинна бути світлою, щоб покупець зміг добре розглянути вподобану річ. У ньому повинна міститися примірочна з великим дзеркалом, щоб покупець зміг приміряти річ тут же. До всіх товарів, незалежно від їх розташування, повинен бути вільний доступ.

Входячи в торговий зал, покупець спочатку повинен побачити дорогі і якісні речі, які продаються за високими цінами. Для підбору верхнього сезонного одягу, вивішеній на передньому плані, важливо в торговому приміщенні розмістити дзеркала. Також доведеться закупити стійки для одягу, полиці, велика кількість вішалок, кілька манекенів. Біля входу в зал розміщують ящики для зберігання сумок, поки клієнт буде знаходитися в магазині, а на виході — стіл для упаковки товару.

Щоб у відвідувачів не з’явилися асоціації поношених речей з брудними, торговий зал важливо утримувати в ідеальній чистоті. В іншому випадку покупців, охочих придбати дорогі речі, залучити не вийде.

Підбір персоналу

Вимоги до персоналу і його кваліфікації аналогічні звичайному магазину одягу.

Для невеликого магазинчика достатньо:

 • 4 консультанта;
 • товарознавець-сортувальник;
 • керуючий;
 • 1 прибиральниця.

Продавців важливо наймати досвідчених, які бажають і вміють продавати. Для їх стимулювання часто встановлюють оклад і бонус від суми, вирученої за продані речі. Важливо стежити за тим, як продавці обслуговують клієнтів, наскільки вони ввічливі і уважні. Ваша реклама зможе лише залучити клієнтів, а утримати їх допоможе якісне обслуговування.

Реклама

У продажі одягу, який вже був у вжитку, важливо робити акцент на якість і бренд. На вітрини виставляють стильні речі, які у відмінному стані. Ці ж речі фотографують і викладають на сайті або в соціальних мережах для залучення додаткових клієнтів в інтернеті. При цьому важливо вчасно оновлювати інформацію, щоб товари на сайті відповідали реальним в магазині, інакше довіру покупців буде втрачено, а зусилля по просуванню — марні.

При продажу одягу важливий фактор сезонності. З початком сезону, наприклад, річний товар можна продати за максимальною вартістю, потім попит на нього падає і згасає до наступного року. Для прискорення обороту організовують розпродажі, роблять знижки, акції «3 за ціною 2» та ін.

Також не варто забувати про «мертві» періоди, коли людей відправляють у відпустки або справляють свої свята. У ці місяці оборот падає, тому термін поставки товару можна збільшити.

Розрахунок витрат та прогноз окупності

За відгуками власників аналогічних магазинів, частина товару реалізується за цінами з мінімальною націнкою. Інша — розкуповується населенням з маржею 100-150%. Якщо підприємцю вдасться налагодити канал постачання якісних речей і залучити велику кількість постійних клієнтів, бізнес піде в гору.

Таблиця: щомісячні витрати

ВитратиСума (тис. грн.)
Разом (без урахування податків та закупівлі товарів):44 500-47 500
Заробітна плата співробітників27 000
Оренда приміщення5000-7000
Комунальні послуги2500-3500
Реклама і просування товару10 000

Додатково доведеться платити податки — 5% від обороту + обов’язкові платежі або 18% від суми доходів за вирахуванням витрат у залежності від системи оподаткування, яку обере підприємець.

Якщо врахувати середню націнку в 100%, щоб бізнес вийшов «в нуль», його оборот повинен складати не менше 150-180 тис., з яких половина — це вартість поставленого товару. Якщо щоденна виручка торгової точки становить понад 5 тис. гривень, бізнес вважається беззбитковим.

Стартові вкладення

Для успішного запуску проекту необхідно мати суму в 200 тис.- 400 тис. гривень (з урахуванням реклами та вивісок), необхідну для розкрутки бізнесу терміном на 6 місяців, а щоб бізнес почав приносити дохід — близько 250-500 тис. оборотних коштів.

Прогноз окупності та очікуваний прибуток

Якщо підприємцю вдасться знайти постачальника якісного європейського одягу, бажано з Англії, Італії або Франції, а також вибрати гарне приміщення для магазину, торгову точку вдасться розкрутити і протягом року окупити витрати на запуск проекту. Невеликі магазини приносять своєму власникові близько 20-40 тис. грн. щомісячного прибутку, розкручений бізнес 50-100.

Відео: особливості бізнесу і секрети успішньої торгівлі в секонд-хенді

Що важливо при відкритті секонд-хенду з нуля? Брендовий товар, регулярні продажі одягу постійним клієнтам, високий рівень якості обслуговування покупців.

В українських районах зарплати не дозволяють жителям купувати дорогу новий одяг, але вони знайшли вихід з такої ситуації — купувати європейські речі за низькими цінами в секонд-хендах. І нехай ваші клієнти — люди із середніми та низькими доходами, пам’ятайте, що вони повинні завжди відчувати себе бажаними покупцями в магазині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *