Технології

Нові жорсткі диски Seagate порівняти за швидкістю з SSD

Seagate

Seagate випустила перший жорсткий диск, виконаний за представленою ще в 2018 році технологією Mach 2. Його особливістю стала висока швидкість передачі даних, що дозволяє йому конкурувати навіть з твердотільними накопичувачами.

По суті, всередині нового Mach.2 Exos 2×14 встановлено два жорстких диска ємністю по 7 ТБ, кожен з яких обладнаний своєю незалежною зчитує головкою.

В результаті він демонструє вдвічі більшу кількість операцій вводу-виводу в секунду (IOPS) і вдвічі збільшену пропускну здатність послідовної передачі даних для потокових додатків в порівнянні з традиційними жорсткими дисками. Згідно з офіційними даними, Mach.2 Exos 2×14 видає 304 і 384 IOPS на читання і запис відповідно при затримці всього 4,16 мс.

Читайте також:  Дизайн інтерфейсу і шпалери Windows 11 злили в мережу

Для порівняння, звичайні жорсткі диски демонструють 100/150 IOPS при порівнянній затримці. Швидкість передачі даних новинки може досягати 524 МБ / с, що можна порівняти з показниками SSD-накопичувачів з інтерфейсом SATA 3.0.

Накопичувач виконаний в 3,5-дюймовому форматі зі швидкістю обертання шпинделя 7200 оборотів в хвилину. Підключення здійснюється по інтерфейсу SAS. Заявлене енергоспоживання становить до 7,2 Вт під час простою і до 13,5 Вт — під навантаженням.

Сьогодні Seagate Mach.2 Exos 2×14 доступний лише обраним партнерам компанії. В першу чергу такий жорсткий диск орієнтований на центри обробки даних. Про те, коли новинкою зможуть скористатися звичайні користувачі, поки нічого не повідомляється.