Авто

5 речей, які у жодному разі не можна лишати в автомобілі

Авто

З приходом літа і підвищення температури повітря потрібно пам’ятати, що є декілька речей, які не варто залишати в автомобілі. Через палке сонце і нагрівання вони можуть нашкодити машині або зіпсуватися.

Якщо лишити авто під прямими сонячними променями за температури +22 °C, салон протягом години нагріється до +48 °C. А в спекотний день деякі частини нагріваються до +70 °C. Деякі речі можуть через таку температуру навіть вибухнути.

Читайте також:  Volkswagen передав перші електрокари грецькому острову, який стане повністю «зеленим»

Пластикова пляшка з водою не вибухне, але, як повідомляє ДСНС, може стати причиною пожежі в автомобілі. Вода буде, як лінза, звужувати сонячні промені і концентрувати їх на одній точці. Температура в її центрі може досягати 120 градусів, чого достатньо, щоб оббивка сидіння і пластик у машині почали плавитися.

А ось йогурт може вибухнути. Він, як й інші кисломолочні продукти, через високу температуру починає “випаровуватися”. Накопичення газів всередині може призвести до вибуху. Це не небезпечно, але салон може заплямуватися й отримати неприємні запахи.

Медикаменти шкоди машині не завдадуть, але самі зіпсуються, що може нашкодити здоров’ю людини. На більшості лікарських препаратів зазначається, що їх можна зберігати за температури до +25 °С. У спеці вони можуть втратити свої властивості або навіть стати небезпечними.

Читайте також:  Nissan почав випуск кросовера Qashqai третього покоління

Гаджети, які працюють від літій-іонного акумулятора, можуть вибухнути через високу температуру. Це, наприклад, відеореєстратори.

Також через спеку можуть вибухнути і запальничка, що може спричинити пожежу. Це стосується як газових, так і бензинових запальничок. Навіть останні не дуже безпечні. Всередині них зберігається пальне, і в тісному середовищі за високої температури воно може сильно розширюватися.

Джерело: Обозреватель