Авто

Tesla виплатить власникам електрокарів по 16 тисяч доларів через повільну зарядки

Tesla

У Норвегії суд визнав Tesla винною в навмисному зниженні швидкості зарядки і запасу ходу електрокарів після оновлення програмного забезпечення. У разі, якщо автовиробник не оскаржить це рішення, він буде зобов’язаний виплатити компенсацію в розмірі 136 тисяч крон (приблизно 16 тисяч доларів) постраждалим власникам, повідомляє Nettavisen.

Про проблему стало відомо ще в 2019 році. Тоді власники старих Tesla Model S і Model X з батареєю на 85 кіловат-годин масово поскаржилися, що після оновлення по запас ходу електрокарів різко скоротився.

Читайте також:  Porsche створює свою альтернативу електрокарам

Наприклад, видання Electrek приводило в приклад Model S 2014 року випуску, яка до оновлення проїжджала на одній зарядці 247 миль (397 кілометри), а протягом наступних кількох тижнів після установки нового по запас ходу знизився на 11 відсотків, до 217 миль (349 кілометрів). Другою проблемою після оновлення стало зниження швидкості Експрес-зарядки на станціях Supercharger.

У компанії пояснили, що це було зроблено з метою «захистити акумулятор і продовжити термін його служби» і запевнили, що зниження запасу ходу торкнулося «невелика кількість машин». Однак ця заява не заспокоїла власників і вони звернулися до суду з вимогою компенсації.

Читайте також:  Toyota Mirai встановила світовий рекорд пробігу на одній заправці

Один з позовів був поданий в Норвегії. Днями місцевий суд виніс рішення не на користь компанії, так як було встановлено, що вона дійсно знизила швидкість зарядки після оновлення ПЗ. Норвезький суд зобов’язав автовиробника виплатити 30 власникам електрокарів по 136 тисяч крон (приблизно 16 тисяч доларів).

У Норвегії налічується близько 10 тисяч власників електрокарів Tesla, які потенційно могли зіткнутися зі зниженням запасу ходу і довгою зарядкою. Крім компенсації автовиробнику загрожує і штраф, розмір якого поки не визначений. У той же час аналогічні судові процеси проходять і в США.