Авто

Porsche створює свою альтернативу електрокарам

Porsche

Представники німецької компанії Porsche повідомили про створення нового виду палива. eFuel призначене для двигунів внутрішнього згоряння і здатне скоротити викиди на 85%. Це дозволить традиційним бензиновим автомобілям залишатися в строю в епоху повсюдної електрифікації.

Porsche у партнерстві з Exxon і Siemens Energy планує почати виробництво екологічно чистого палива поряд з вітряною електростанцією на околиці Чилі в 2022 році.

Перша партія складе всього 34 000 галон (близько 129 000 літрів), але вже до 2026 року вдасться вийти на 145 мільйонів галон (~549 мільйонів літрів) на рік.

Читайте також:  Відео: гіперкар Bugatti влаштував гонку з палубним винищувачем

Якщо порівняти цю цифру з 124 мільярдами галон (~469 мільярдів літрів) палива, які спалюються тільки в США, то це складе близько 0,1% американського ринку автомобілів.

Варто враховувати, що Porsche не прагне швидко нарощувати поставки, оскільки поки автомобілі прекрасно обходяться викопним паливом. Однак у міру переходу на електрику виробнику буде потрібно ефективна заміна бензину, здатна забезпечити динаміку і швидкісні показники, властиві машинам марки Porsche, зберігаючи при цьому високі показники екологічності.

Крім того, повний перехід на електрику займе десятиліття, а значить, перспектива впровадження efuel залишається.