Технології

Тім Кук в суді: «Ми абсолютно не думаємо про гроші»

Тім Кук

В ході судового розгляду з Epic Games свідчення дав і генеральний директор Apple. Відповідаючи на запитання судді, він пояснив позицію компанії щодо сторонніх торгових майданчиків, і запропонував бажаючим заощадити на мобільному геймінгу придивитися до смартфонів на Android.

За заявою глави компанії, Apple в першу чергу керується не питанням прибутку, а турботою про безпеку власників своїх пристроїв. Він стверджує, що розробники з власними магазинами додатків не надають рівня захисту користувачів, що забезпечується в App Store. За словами Кука, близько 40 000 з 100 000 додатків відхиляються компанією щотижня з різних причин.

Читайте також:  Спекотніше за Сонце: китайський реактор термоядерного синтезу встановив новий світовий рекорд

Відповів топ-менеджер і на припущення судді про те, що користувачі самі могли б вибирати між високим рівнем безпеки і можливістю платити менше при покупці ігрового контенту. Він заявив, що в цьому випадку завжди можна вибрати більш доступний Android-гаджет.

“У користувачів є вибір між безліччю різних моделей Android або iPhone, який має певний набір принципів безпеки, захисту та конфіденційності”, – сказав генеральний директор Apple.

Крім того, у відповідь на зауваження про «непропорційно велику комісію» для розробників додатків глава компанії заявив, що 85% з них взагалі не платять Apple, за винятком щорічного збору в розмірі $99. Він також зазначив, що дозвіл сторонніх торгових майданчиків для внутрішньоігрових покупок для користувачів iPhone і iPad було б «жахливим».

Читайте також:  Новий суперкомп'ютер отримає найшвидше сховище в світі

«Це було б величезною проблемою для зручності, а заодно збільшилися б проблеми з шахрайством”, – сказав Кук, пояснивши, що клієнтам довелося б вводити інформацію про кредитну картку кілька разів на сторонніх ресурсах.

Розробник гри Fortnite ще в серпні минулого року подав на Apple в суд за “вигнання” з App Store після порушення правил магазину додатків. Epic Games вимагає не тільки повернення популярної «Королівської битви» на пристрої Apple, але і зниження суми комісії майданчика з 30% до 15%, а також дозволу на використання стороннього магазину для мікротранзакцій.