Суспільство

Уханські вчені захворіли перед пандемією – WSJ

Уханський інститут вірусології

Троє вірусологів з Уханя, які працювали з коронавірусами, наприкінці 2019 року одночасно захворіли й потрапили до лікарні.

У Китаї троє вчених з Уханського інституту вірусології потрапили в лікарню з важким захворюванням в листопаді 2019 року – за місяць до початку пандемії коронавірусу. Про це йдеться в матеріалі газети The Wall Street Journal, опублікованому в неділю, 23 травня.

За інформацією видання, заснованою на звіті американської розвідки, захворювання вірусологів, які працювали в лабораторії з вивчення коронавірусів та інших патогенів, нагадувало як COVID-19, так і ГРВІ.

Читайте також:  В Україні добовий рекорд зі щеплень від COVID-19

Таким чином, вважають в газеті, гіпотеза про витік SARS-CoV-2 з китайської лабораторії отримала ще одне підтвердження.

З висновками WSJ погодився колишній керівник групи Держдепартаменту США щодо походження COVID-19 Девід Ашер.

“Я дуже сумніваюся, що три людини в особливо захищених умовах лабораторії третього рівня, яка працює з коронавірусами, в один тиждень хворіють на ГРВІ, потрапляють до лікарні, і це ніяк не пов’язано з коронавірусом”, – заявив він.

Нагадаємо, наприкінці березня було оприлюднено звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я за підсумками місії фахівців в Уханя з метою з’ясувати походження коронавірусу COVID-19.

У документі найімовірнішою версією виникнення коронавірусу називалася теорія про те, що він виник в популяції кажанів, мутував і перескочив на людину через іншу тварину.

Читайте також:  В Україні різко впав приріст COVID-хворих

При цьому версію про те, що пандемія почалася з витоку COVID-19 з лабораторії Уханського інституту вірусології, експерти ВООЗ назвали малоймовірною.