Технології

Новий бетон перетворить будинки в акумулятори

Бетон-акумулятор

Дослідникам вдалося розширити можливості звичайного бетону. Тепер він здатний зберігати енергію, перетворюючи будівлі на величезні акумулятори.

Вчені з Технологічного університету Чалмерса повідомили про прорив в області зберігання енергії. Готовий продукт складається з суміші на основі цементу з додаванням невеликої кількості коротких вуглецевих волокон для підвищення провідності і міцності на вигин.

Одне з волокон покрито залізом, виступаючи в якості анода, в той час як інше — нікелем, діючи як катод. Під час подачі електрики і розряду відбувається переміщення електронів, як в звичайному акумуляторі.

Читайте також:  Нова функція Chrome розчарувала користувачів. Вони вимагають її скасування

Згідно з проведеними дослідженнями, акумулятор на основі бетону здатний зберігати 7 Втг енергії на 1 м2, що значно менше показників звичайних акумуляторів.

Однак тут ємність не грає ключової ролі, оскільки матеріал вибудовується в гігантські конструкції, здатні зберігати достатньо електрики для живлення зовнішнього підсвічування і багатьох інших потреб. Особливо ефективним такий матеріал виявиться разом з сонячними батареями, виступаючи в якості дешевого акумулятора для зберігання зібраної енергії.

Про вихід на комерційний ринок мови поки не йде. Вчені ще не знають, як домогтися тривалого життєвого циклу роботи нової технології, але вже зараз очевидно, що вдасться створити будівельний матеріал майбутнього.