Технології

Apple пояснила закритість iOS наявністю вірусів на macOS

macOS віруси

Віце-президент Apple з розробки програмного забезпечення Крейг Федерігі зробив несподівану заяву. Він визнав, що кількість вірусів в десктопній операційній системі компанії занадто велика.

В рамках судової тяганини між Epic Games і Apple Крейг Федериги констатував, що рівень шкідливого ПЗ на комп’ютерах “яблучної” компанії незрівнянно вище, ніж на iOS.

За його словами, в цьому немає нічого дивного, адже остання закрита від установки програм зі сторонніх джерел і пред’являє підвищені вимоги до програмного забезпечення, в той час як macOS більш відкрита, що зробило її вразливою для хакерів.

Читайте також:  Браузер Firefox отримав масштабний редизайн [ВІДЕО]

Подібні заяви стали виправданням на користь того, що на iOS існує тільки один магазин додатків, в той час як на macOS користувачі можуть встановлювати програми з самих різних джерел.

Крейг Федерігі пояснив, що відкритість вже призвела до того, що настільна ОС схильна до підвищених ризиків і включає більше 130 різних типів вірусів. Незважаючи на свої висловлювання, Крейг Федериги запевняє, що «маки» все ж безпечні. Ймовірно, він мав на увазі, безпечні в порівнянні з комп’ютерами на Windows.