Технології

Wi-Fi можна використовувати для живлення електроніки

Wi-Fi

Команда вчених домоглася ефективного перетворення сигналів Wi-Fi в електрику. Для цього використовувалися осцилятори крутного моменту (STO), а отриманої енергії вистачило для роботи світлодіода.

Фахівці з Національного університету Сінгапуру і японського університету Тохоку домоглися прориву у використанні сигналів бездротових мереж для живлення різних пристроїв. Технологія заснована на новому чіпі, здатному генерувати мікрохвилі з низькою вихідною потужністю.

“Ми оточені сигналами Wi-Fi, але коли ми не використовуємо їх для доступу в інтернет, вони неактивні, і це величезна трата ресурсів. Наш останній результат – це крок до екологічно чистого джерела живлення, що знижує потребу в батареях для електроніки”, – зазначають дослідники.

Читайте також:  ЗМІ: нова модель Nintendo Switch вийде восени 2021 року

Довгий час були проблеми з масштабованістю технології, оскільки потужності критично не вистачало. Рішенням стала схема, в якій вісім STO з’єднані послідовно.

В ході експериментів вдалося домогтися стабільної роботи світлодіода на 1,6 в протягом хвилини після зарядки конденсатора протягом всього п’яти секунд. Масив був здатний приймати радіохвилі 2,4 ГГц, що генеруються сигналами Wi-Fi, і перетворювати їх в постійну напругу.