Технології

Знайдено спосіб виробництва акумуляторів з дерева

Nippon Paper Industries

Японські дослідники компанії Nippon Paper Industries знайшли екологічну альтернативу повсюдно використовуваним літій-іонним акумуляторам. Вчені пропонують замість рідкоземельних елементів використовувати дерева.

Представники компанії хочуть замінити акумулятори на суперконденсатори. Спроби їх використання робилися і раніше, але нерозв’язні перешкоди вставали на шляху реалізації задуманого. Так, суперконденсатори володіють низькою ємністю, що не дозволяє використовувати їх в рамках комерційних проектів. Японські дослідники вважають, що знайшли спосіб поліпшити ефективність перспективної технології.

За словами вчених Nippon Paper Industries, суперконденсатори на основі целюлозних нановолокон, отриманих з дерев, здатні накопичувати велику кількість енергії. Крім того, їм властива висока потужність, що дозволяє швидко віддавати накопичену електрику. Також суперконденсатори володіють тривалим терміном служби і не розкладаються з плином часу. Перш ніж використовувати волокна целюлози для виготовлення батарей, маса подрібнюється до сотих часток мікрона і менше, а значить, властивості матеріалу будуть відрізнятися від звичних деревних трісок.

Читайте також:  Тім Кук назвав найбільш продавану модель iPhone

Очікувати появи батарейок з дерева найближчим часом не варто. Технологія буде продемонстрована широкому колу осіб в рамках всесвітньої виставки в Осаці лише в 2025 році, а комерційний вихід планується і зовсім на початок наступного десятиліття.