Економіка

В Україні зросли ціни на цукор

Цукор

Вартість цукру впевнено зростає протягом декількох місяців, зазначають експерти ринку.

В Україні подорожчав цукор і тепер кілограм продукту в роздрб в середньому продається за ціною 23-27 гривень за кг. Про це пише Агро Перспектива.

Експерти відзначають, що вартість цукру зростає протягом декількох останніх місяців. Так, в лютому ціна на цукор складала 23,13 грн/кг, в березні – вже 24,38 грн/кг.

“Якщо ж порівнювати з квітнем 2020 року, ціни на цукор зросли на 10,49 грн за кг. Тоді середня вартість становила 15,14 грн/кг”, – нагадують експерти агроринку.

Читайте також:  Коронакриза обійшлася Німеччині в €300 млрд - ЗМІ

Тобто за рік, зазначають вони, білий цукор подорожчав приблизно на дві третини.

Водночас аналітики підкреслюють, що цукор дорожчає в усьому світі, а не тільки в Україні.

Так, згідно з спостереженнями аналітиків The Food and Agriculture Organization, в квітні середнє значення Індексу цін на цукор FAO склало 100 пунктів, що на 3,8 пункта (3,9%) вище березневого показника і майже на 60% вище показника відповідного періоду минулого року.

Фахівці пояснюють таке підвищення ціни на цукор побоюваннями скорочення світової пропозиції.

Щоб уникнути різкого стрибка цін, український уряд в цьому році збільшив імпорт цукру до 40 121 тонну на 21 051 тисячу доларів.

Читайте також:  Українські ІТ-компанії різко наростили прибутки

Мінекономіки України розраховує, що імпорт сирцю дозволить стабілізувати ціни на цукор на внутрішньому ринку. Зараз же кілограм цукру в роздріб в середньому продається за ціною 23-27 гривень.