Технології

Аналітики: користувачам досить інтернету 100-300 Мбіт / с

Інтернет

Аналітики фірми Strategy Analytics запевняють, що закон Нільсена, згідно з яким швидкість інтернет-з’єднання для звичайних користувачів збільшується щорічно на 50%, більше не працює.

На їхню думку, в найближчі роки не варто чекати такого ж приросту, який спостерігався останні десятиліття.

Згідно з представленим прогнозом, в період з 2018-го по 2028-й щорічне збільшення швидкості широкосмугового доступу в інтернет знизиться на 82%. На думку аналітиків, переважній більшості користувачів в найближчі 10 років буде достатньо 100-300 Мбіт/с.

Читайте також:  ЗМІ: процесор Apple M2 для нових MacBook вже у виробництві

Вони вважають, що провайдери і далі будуть пропонувати великі швидкості, але істотних інвестицій в цей напрямок найближчим часом не буде. Замість цього компанії зосередяться на зменшенні затримки і підвищенні стабільності з’єднання.

Strategy Analytics

За словами автора звіту і старшого аналітика Strategy Analytics Дена Гроссмана, досі зростання швидкості широкосмугового інтернету був обумовлений низкою факторів, одним з яких стала популярність стрімінгових сервісів. Але нинішні швидкості задовольняють запити більшості користувачів.

Він вважає, що 8k-відео, доповнена і віртуальна реальності, стрімінг відеоігор та інтернет речей поки занадто нішеві напрямки і не стануть причиною значних інвестицій у збільшення швидкості мережі в найближчому майбутньому.