Авто

Водневий Hyundai Nexo встановив світовий рекорд автономності

Hyundai Nexo

Серійний автомобіль на водневих паливних елементах Hyundai Nexo поставив новий рекорд автономності. Машина перебувала під керуванням гонщика Бертрана Пікара і змогла подолати вражаючу для подібного типу транспортних засобів відстань.

Підтверджений світовий рекорд був зафіксований на дорогах Австралії: машина проїхала значні 887,5 км. За час поїздки Nexo використовував 6,27 кг водню з розрахунку 0,706 кг на 100 км. за цей час двигун очистив 449 100 літрів повітря, чого вистачило б для дихання 33 дорослих людей на цілу добу.

За даними Hyundai, поїздка зайняла 13 годин і 6 хвилин при середній швидкості 66,9 км/год. Система попередження про низьку кількість палива загорялася після подолання 686 км і через 796 км. попередній рекорд в 778 км був побитий з великим запасом.

Читайте також:  Volkswagen скоротить виробництво через дефіцит мікросхем

“Будучи гонщиком, я завжди хотів встановити світовий рекорд, але ніколи не міг припустити, що це станеться таким чином», — ділиться враженнями Бертран Пікар.

За словами водія, він постійно стежив за показниками ефективності Nexo, що дозволило йому проїхати максимальну відстань. Він також використовував багато ралійні прийоми і поради, які дізнався від батька, який працював далекобійником.