Авто

Генеральний директор Volkswagen різко висловився щодо водневих автомобілів

Герберт Дісс

Генеральний директор Volkswagen Group Герберт Дісс заявив, що автомобілі на водневих паливних елементах не допоможуть у вирішенні кліматичних проблем. Він посилається на наукове дослідження, в якому говориться, що такі машини шкодитимуть довкіллю.

Відповідне повідомлення він опублікував на своїй сторінці у Twitter. До нього він додав посилання на статтю в німецькій діловій газеті Handelsblatt, яка розповіла про дослідження, що підтверджує твердження Дісс.

“Доведено, що воднева машина НЕ є кліматичним рішенням. У транспорті переважає електрифікація. Підставні дебати – це марна трата часу. Будь ласка, слухайте науку!”, – написав Дісс.

Читайте також:  Toyota показала черговий тизер нового Land Cruiser 300

Як повідомляє Automotive News, свою заяву він спрямував тим, хто балотуватиметься на посаду канцлера Німеччини. Це лідер Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет, міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц та кандидатка від Партії зелених Анналена Баербок. Також він позначив міністра транспорту та цифрової інфраструктури Німеччини Андреаса Шеєра.

Дослідження, на яке посилається газета та Дісс, було проведено Потсдамським інститутом досліджень впливу на клімат (PIK). Вони дійшли висновку, що розробка легкових автомобілів, які працюватимуть на водні, буде шкідливою для клімату, принаймні на даний час.

Дослідники PIK заявили, що паливо на основі водню є неефективним, дорогим, а доступність необхідної сировини є ненадійною. Вони рекомендували, щоб електромобілі на основі акумуляторів були в центрі уваги стратегії зеленої мобільності.

Читайте також:  Opel відродив модель Manta у вигляді електрокара

VW неодноразово виступав проти водню, як варіанту на найближче майбутнє. Раніше Дісс стверджував, що технологія водневих паливних елементів ніколи не буде досить ефективною для широкого використання.

Також гендиректор заявляв, що настав час політикам прийняти науку, і назвав водень “занадто дорогим, неефективним, повільним і важким для транспортування”.

Водночас інші виробники автомобілів, включаючи Hyundai і BMW, планують розвивати водневі технології. Цього місяця Hyundai заявив, що буде працювати з державними та приватними партнерами для розширення водневої інфраструктури в США, тоді як BMW планує представити у 2022 році обмежену серію позашляховиків, які працюватимуть на водні.

Читайте також:  Визначено найбезпечніший японський автомобіль

Також до кінця цього року альянс Stellantis випустить гібридні водневі та акумуляторні електричні комерційні мікроавтобуси від Opel, Peugeot та Citroen.