Авто

Tesla розкрила терміни запуску виробництва «найшвидшого серійного автомобіля»

Model S Plaid

Глава Tesla Ілон Маск оголосив у своєму мікроблозі в Twitter, що 3 червня 2021 року на заводі в Техасі почнеться серійний випуск електрокарів Model S Plaid.

Цю модифікацію моделі в самій компанії називають “найшвидшим серійним автомобілем”, так як на розгін до 60 миль на годину (96 кілометрів на годину) він витрачає 1,99 секунди і приблизно за 2,1 секунди розвиває швидкість в 100 кілометрів на годину.

Далекобійний варіант Tesla Model S Plaid + на одному заряді проїжджає 628 кілометрів. Компанія вже приймає замовлення на електрокар, а його вартість становить 120 тисяч доларів.

Читайте також:  Audi показала, яким буде A6 наступного покоління

Model S Plaid прийшла на зміну топової версії Performance. Електромобіль отримав установку, пікова потужність якої досягає 1034 кінських сил. Максимальна швидкість обмежена електронікою на позначці 322 кілометри на годину.

Раніше американські блогери запідозрили Tesla в махінаціях з динамічними характеристиками. Нібито автовиробник використовує різні методи розрахунку часу розгону від 0 до 60 миль на годину: динаміку базових моделей заміряють традиційним способом зі стартом з місця, а топ-версії тестують за іншою методологією з первинним проворотом коліс.

Простіше кажучи, час розгону вважається не з місця, а з того моменту, коли машина проїде один фут (30,5 сантиметра) — аналогічним способом користуються в дрег-гонках.

Читайте також:  Гендиректор Tesla Маск прокоментував дебют електричного Ford F-150 Lightning

Скептики підрахували, що за один фут електрокар розвиває шість миль на годину: тобто за фактом швидше двох секунд Model S Plaid розганяється не 0 до 60, а з шести до 60 миль на годину.

Вони припустили, що заявлений час розгону в 1,99 секунди і запевнення, що новинка є «найшвидшим серійним автомобілем», — всього лише рекламний хід.

Джерело: Elon Musk / Twitter.com