Авто

Безпілотний тягач проїхав 1450 кілометрів на 10 годину швидше людини

TuSimple

Технологічний стартап TuSimple, що розробляє системи автономного управління для магістральних тягачів, продемонстрував ефективність своєї технології. Для цього компанія відправила вантажівку з кавунами в 1450-кілометровий пробіг з Арізони в Техас, причому автопілоту вдалося дістатися до кінцевої точки маршруту набагато швидше, ніж якби за кермом весь час сиділа людина.

Безпілотні технології дозволять підвищити ефективність вантажоперевезень, впевнені в TuSimple, тому готові доводити переваги технології на реальних прикладах.

Читайте також:  Jaguar Land Rover змушена зупинити збірку машин через брак деталей

Для однієї з таких демонстрацій стартап об’єднався з постачальником овочів і фруктів Giumarra Companies і оптовою компанією Associated Wholesale Grocers, щоб разом організувати перевезення партії кавунів з міста Тусон, Арізона, в Даллас, Техас. Відстань між початковою і кінцевою точкою маршруту склала 1450 кілометрів.

Незважаючи на те що в салоні тягача знаходиться страхуючий водій, більшу частину шляху автомобіль проїхав на автопілоті — допомога людини знадобилася тільки на ділянках «першої і останньої милі». Зазвичай така поїздка займає 24 години і шість хвилин, але в TuSimple управилися за 14 годин і 6 хвилин, тобто скоротили час на 42 відсотків.

Читайте також:  Ford отримав рекордну кількість замовлень на електропікап F-150 Lightning

За словами Тіма Райлі, президента компанії Giumarra, впровадження безпілотних технологій змінить правила гри в галузі та, головне, прискорить доставку продуктів у віддалені сільські громади та так звані продовольчі пустелі, райони з обмеженим доступом до свіжого м’яса, фруктів та овочів.

Свій автопілот TuSimple класифікує як систему четвертого рівня, а значить втручання водія потрібно в дуже рідкісних випадках. Датчики вантажівки сканують простір на 360 градусів навколо і “бачать” на кілометр вперед в будь-яку погоду. Обчислювальна платформа, на якій працює автопілот, обробляє до 600 трильйонів операцій в хвилину, скорочуючи час реакції електроніки в 15 разів, в порівнянні з людиною.