Авто

Відео: гіперкар Bugatti влаштував гонку з палубним винищувачем

Bugatti

Компанія Bugatti опублікувала відео і фотографії гонки Bugatti Chiron Sport, оснащеного 1500-сильним мотором W16, і палубного винищувача Dassault Rafale. На землі автомобіль не залишив літаку шансів, проте піднявшись в небо, винищувач виявився швидше.

У гонці взяла участь “авіаційна” версія Chiron Sport під назвою Les Légendes du Ciel (у перекладі — «легенди небес»). Її присвятили знаменитим гонщикам початку минулого століття, які за сумісництвом були пілотами-асами.

Читайте також:  Ford збирає більше електричних Mustang, ніж звичайних

Такий гіперкар оснащений стандартним мотором W16 з чотирма турбокомпресорами. Восьмилітровий агрегат розвиває 1,5 тисячі кінських сил і 1600 Нм крутного моменту. Перші 100 кілометрів на годину «авіаційний» Chiron Sport набирає за 2,4 секунди, а його максимальна швидкість становить 420 кілометрів на годину.

Турбореактивний двигун винищувача Dassault Rafale видає 58 550 ньютонів, що еквівалентно 5727 кінським силам. Заїзд літака і гіперкара отримав назву “гонка на 7227 кінських сил” — саме стільки в сумі розвивають їх агрегати.

Змагання організували на 1,5-кілометровій ділянці злітної смуги французької військово-повітряної бази. Chiron Sport керував тест-пілот Bugatti П’єр-Анрі Рафанель, який виступав у Формулі-1 в кінці минулого століття. На перших секундах гіперкар вирвався вперед, але через пару сотень метрів винищувач відірвався від землі і випередив автомобіль в повітрі.

Читайте також:  Toyota адаптувала до бездоріжжя рамний пікап Tacoma

Раніше в Bugatti заявили, що компанія більше не буде гнатися за рекордами швидкості. «Ми кілька разів продемонстрували, що робимо найшвидші машини в світі, і підкорення позначки в 300 миль на годину стало нашим останнім рекордом в цій області», — заявив тоді глава марки Стефан Вінкельманн.

Джерело: Bugatti