Політика

Суд у Канаді визнав терактом збиття літака МАУ в Ірані

Літак МАУ

Таке рішення було прийнято на підставі думки двох експертів, один з яких дійшов висновку, що Іран знав, що повітряне судно є цивільним літаком.

Верховний суд канадської провінції Онтаріо в четвер, 20 травня, ухвалив, що Іран, збивши Boeing 737 Міжнародних авіаліній України, скоїв теракт, повідомляє телеканал Global News.

“Позивачі довели, що збивши (літак) рейсу 752, відповідачі (Іран) здійснили теракт, це є терористичною діяльністю”, – заявив суддя Едвард Белобаба.

Читайте також:  У Bellingcat зробили заяву про пожежі на військових складах в Україні

Суд постановив, що “з урахуванням всіх ймовірностей” атака Ірану була навмисною.

Повідомляється, що суд прийняв це рішення, ґрунтуючись на думці двох експертів, один з яких дійшов висновку, що Іран знав, що повітряне судно є цивільним літаком.

Стороною захисту в позові зазначені держава Іран, Збройні сили країни, верховний лідер аятола Хаменеї, Корпус вартових ісламської революції і кілька інших відповідачів.

Іран ще торік отримав повістку в суд, однак не захищав себе під час слухань.

Зазначається, що тепер члени сімей загиблих можуть зажадати від Ірану компенсацію. Очікується, що незабаром в Канаді відбудеться друге судове засідання, яке визначить розмір компенсацій, на які можуть сподіватися близькі і родичі загиблих. У разі відмови Ірану від участі в цьому засіданні, на його державне майно потенційно може бути накладено арешт.