Технології

Новий сервіс Google навчить смартфони розпізнавати хвороби шкіри

Google

Компанія Google представила новий онлайн-інструмент, здатний виконувати роль особистого дерматолога. Використовуючи нейронні мережі, смартфони за допомогою своїх камер зможуть “на око” розпізнавати захворювання шкіри, волосся і нігтів ще до профілактичного візиту до лікаря.

Щоб дізнатися попередній діагноз, власнику гаджета буде досить зробити три фотографії проблемної ділянки шкіри з різних ракурсів. При цьому ШІ-асистент також зможе виявити проблеми з волоссям або нігтями.

Google

Закінчивши зйомку, необхідно буде відповісти на кілька уточнюючих питань про тип шкіри, а також наявності і давності додаткових симптомів. Така інформація допоможе нейромережі дати більш точний висновок.

Читайте також:  Мобільна версія YouTube отримає нові корисні функції

Як відзначають фахівці Google, в базі даних ШІ вже є патерни близько 280 дерматологічних станів. При цьому компанія підкреслює, що використання подібного віртуального асистента не виключає необхідності відвідати дерматолога при наявності реальних проблем.

Запуск нового сервісу запланований на кінець 2021 року. Веб-додаток вже встиг пройти клінічну перевірку в якості медичного виробу класу I в ЄС. Тепер компанія чекає сертифікацію на території США. Представники Google відзначили, що в перспективі планується випуск аналогічних рішень для попередньої діагностики раку грудей і туберкульозу.