Авто

571 к.с. і 482 км без підзарядки: у Ford F-150 з’явилася електрична версія

Ford F - 150

Компанія Ford представила електричну модифікацію Ford F-150, що отримала назву F-150 Lightning. Від стандартного пікапа з ДВС новинка відрізняється і зовнішністю, і конструкцією, а ще автовиробник запевняє, що електропікап вийшов найшвидшим в історії серії.

Батарейний Ford F – 150 можна впізнати за світлодіодними смужками спереду і ззаду, які простяглися у всю ширину кузова, а також вертикально орієнтованому планшету діагоналлю 15,5 дюйма в салоні.

Інші відмінності конструктивні: наприклад, у електроверсії більш міцна рама, з посиленими лонжеронами і поперечинами, а задня підвіска незалежна (у стандартного F-150 ззаду нерозрізний міст). На передній і задній осі встановлені по електромотору.

Читайте також:  Porsche будує завод з випуску синтетичного палива

Для F – 150 Lightning заявлені дві версії, і обидві з двомоторними установками. У першому випадку віддача електромоторів становить 432 кінські сили, а на одній зарядці такий пікап проїжджає 370 кілометрів.

У другому електромотори видають 571 кінську силу, а запас ходу становить 482 кілометри. Крутний момент однаковий і становить 1051 Нм. Ємність батареї в Ford не уточнили, але, очікується, що мова йде про батарею на 90 кіловат-годин.

Ford F - 150

Приставку Lightning в імені електропікап отримав не просто так: Раніше Ford вже використовував цю назву для F-150, підготовлених підрозділом SVT, і вони відрізнялися динамікою, як у спорткара. За цим показником електричний F – 150 дійсно залишив своїх побратимів з ДВС позаду: з місця до 60 миль на годину (98 кілометрів на годину) модель розганяється за 4,4 секунди, за що її і називають найшвидшою в серії.

Читайте також:  Найбільший автомобіль Dacia готується до прем'єри: перше відео

На підзарядку акумуляторів до 100 відсотків від звичайного терміналу піде близько 14 або 19 годин, в залежності від версії. Експрес-зарядка з 15 до 80 відсотків займає приблизно 44 хвилини.

У американських дилерів Ford F – 150 Lightning з’явиться в 2022 році, а виробництво організують на модернізованому заводі в Детройті. Стартова ціна електропікапа становить 40 тисяч доларів (2,9 мільйона рублів), приблизно стільки ж коштує і задньопривідний Tesla Cybertruck (за повнопривідну модифікацію доведеться заплатити мінімум 53 тисячі доларів або 3,9 мільйона рублів). Для того, щоб оформити заявку на покупку F-150 Lightning, необхідно внести депозит у розмірі 100 доларів.