Авто

Електричні фургони Opel працюватимуть на водні

Vivaro-e Hydrogen

Німецька компанія Opel презентувала нову модель свого комерційного фургона Vivaro, яка поповнить гаму електромобілів марки. Новинка здатна подолати без зупинки до 400 км.

Про це повідомляє пресслужба виробника. Головна відмінність від аналогів полягає в тому, що Vivaro-e Hydrogen використовує у своїй конструкції водневі паливні елементи.

Електрична силова установка має потужність 45 кВт (61 к.с.). В її складі – три балони з воднем, який використовується для отримання електрики внаслідок хімічної реакції, літій-іонна батарея на 10,5 кВтг, а також система підзарядки акумулятора від зовнішніх джерел.

Читайте також:  Скільки коштував бензин в Україні в 90-х: порівнюємо ціни тоді і зараз

Енергії АКБ вистачить, щоб подолати до 50 км. А загальний запас ходу новинки – більш ніж 400 км за циклом WLTP. Водночас розв’язано головну проблему, що стосується електромобілів – на заправку водневих баків буде потрібно всього 3 хвилини.

Vivaro-e Hydrogen

За рахунок компактного розташування всіх елементів системи, автомобіль за своїм функціоналом нічим не відрізняється від своїх побратимів з іншими видами силових агрегатів.

Зокрема, він має вантажне відділення об’ємом від 5,3 до 6,1 м2, причому, вантажопідйомність досягає 1100 кг. Новинка буде запропонована у двох варіантах виконання – завдовжки 4,95 та 5,3 м.

Vivaro-e Hydrogen буде випускатися на заводі Opel Special Vehicles (OSV) в Рюссельсгаймі. Автомобіль поповнить лінійку електромобілів марки, представлену раніше моделями Vivaro-e та Combo-e.

Читайте також:  Hyundai готує кросовер з незвичайними круглими фарами

Крім того, цьогоріч до них додасться найбільший представник комерційного сімейства – Opel Movano-e. До 2024 року компанія має намір запропонувати покупцям електричні варіанти всіх своїх моделей. Поставка перших екземплярів водневих Vivaro-e Hydrogen до клієнтів планується восени нинішнього року.