Авто

Lamborghini назвала терміни появи першого електромобіля

Lamborghini

Компанія Lamborghini представила план розвитку Direzione Cor Tauri, присвячений проблемам декарбонізації модельного ряду і його поетапної електрифікації. Перші кроки в цьому напрямку італійський виробник почне робити вже в 2023 році — а в другій половині десятиліття обіцяє представити першу повністю електричну модель.

У назві стратегії Direzione Cor Tauri, за словами Lamborghini, закладений глибокий символізм. По-перше, з латинської Cor Tauri перекладається як “серце бика”; по-друге, таке ж ім’я носить найяскравіша зірка в сузір’ї Тельця, що разом має демонструвати прагнення компанії до “електрифікованого майбутнього C одночасним збереженням вірності духу бренду”. План не передбачає повну відмову від двигунів внутрішнього згоряння, принаймні, поки, А його реалізація розбита на три етапи.

Читайте також:  Дизайн електричних Bentley розкриють на лімітованому купе із ДВС

Перший почнуть втілювати в 2021-2022 роках, і стосується він розробки ДВС для оммаж-моделей, присвячених історії компанії або знаковим автомобілям минулого. Причому дві такі машини представлять до кінця 2021-го. Наступний крок – гібриди.

Перший “масовий” бензоелектричний Lamborghini з’явиться в 2023 році, а до кінця 2024-го буде електрифікований весь модельний ряд. Це стане можливим завдяки безпрецедентним інвестиціям в 1,5 мільярда євро-найбільшим в історії Lamborghini. Пріоритетна мета до 2025 року — зниження викидів вуглекислого газу на 50 відсотків.

Третій, кульмінаційний етап запланований на середину десятиліття. Саме тоді в лінійці італійців з’явиться перша повністю електрична модель. Імовірно, мова йде про чотиримісному купе, але остаточне рішення з приводу форм-фактора ще не прийнято.

Читайте також:  Sega зробила комп'ютер, що розганяється до 100 кілометрів на годину

Однак за словами глави Automobili Labmborghini Стефана Вінкельмана, він розраховує, що електричний «Ламбо» буде продаватися так само добре, як і Urus. На кросовер, до слова, припадає більше половини світових продажів марки.