Технології

ШІ навчили передбачати дату смерті жорсткого диска з 98% точністю

Seagate

Google і Seagate оголосили про створення системи машинного навчання, яка здатна завчасно передбачити вихід з ладу жорсткого диска. Розробка дозволить запобігти втраті важливих даних і вже скоро з’явиться на всіх накопичувачах Seagate.

Незважаючи на переваги твердотільних накопичувачів, жорсткі диски все ще користуються великою популярністю. Особливо активно їх використовують в дата-центрах для зберігання великих обсягів інформації. З урахуванням того, що Google надає послуги хмарного сховища, для компанії вкрай важливо, щоб обладнання працювало справно і завчасно запобігати поломки.

«У Google Cloud ми не з чуток знаємо, наскільки критично важливо управляти жорсткими дисками в процесі роботи і заздалегідь виявляти потенційні збої”, – повідомили представники Google.

Читайте також:  В Android 12 установка програм з сторонніх магазинів стане простіше

Нова система машинного навчання дозволяє виявляти потенційні поломки дисків, щоб уникнути збоїв в роботі хмарних сервісів. У Google запевняють, що вручну перевіряти терабайти даних телеметрії, що генеруються мільйонами жорстких дисків, для виявлення потенційних проблем просто неможливо, що і підштовхнуло їх до автоматизації цього процесу.

Повідомляється, що алгоритм пророкує несправності з точністю 98%. Стверджується, що він буде підтримувати всі накопичувачі Seagate. Правда, поки неясно, чи отримають доступ до цієї технології звичайні користувачі.