Технології

Експерти назвали терміни рішення напівпровідникової кризи

Dell Technologies

Глава Dell Technologies розповів про те, скільки часу триватиме нинішній дефіцит напівпровідників, що вплинув на безліч ринків, від смартфонів до автомобілів. З аналогічним звітом виступили і аналітики дослідницької фірми Gartner.

В першу чергу нестача напівпровідників відбилася на виробниках комп’ютерів. Засновник Dell Technologies перерахував основні причини, що викликали повсюдний дефіцит.

На його думку, підвищений попит на електроніку виник у зв’язку з переходом на віддалену роботу, а також санкціями проти китайських технологічних компаній. Останні сильно обмежили випуск продукції, оскільки часто мова йде про дешеві компоненти вартістю до одного долара.

Читайте також:  Ілон Маск відключить інтернет за скачування піратських фільмів

Оцінюючи ситуацію, що склалася, глава Dell запевняє, що дефіцит збережеться ще кілька років. Навіть якщо поставити собі за мету побудови нових фабрик, на це все одно буде потрібно якийсь час. При цьому серед постраждалих виявилися абсолютно всі гравці ринку, адже навіть з обсягом замовлень в $70 мільярдів на рік Dell все одно доводиться доплачувати за своєчасні поставки. Ну а найважче дістати перевірені часом і колись вважали масовими і навіть застарілими напівпровідники.

Аналітики Gartner впевнені, що дефіцит напівпровідників точно збережеться до кінця 2021 року. На їхню думку, ситуація повернеться в норму тільки до другого кварталу 2022-го, але в деяких сферах перебої з поставками можуть спостерігатися і до четвертого кварталу 2022-го.