Технології

Новий алгоритм прискорить друк на смартфоні

Команда дослідників створила алгоритм, здатний друкувати тексти так само, як це роблять звичайні люди. На їхню думку, розробка дозволить поліпшити існуючі клавіатури для сенсорних дисплеїв, зробивши їх зручніше і прискоривши набір на них.

Для розробки алгоритму були створені умови, ідентичні тим, з якими стикається Звичайний користувач. Це дозволило написати генеративну модель, здатну друкувати тексти на смартфоні. Система машинного навчання була побудована на методі підкріплення, а вирішення завдань відбувалося шляхом проб і помилок.

Читайте також:  Хакери припинили вимагати у Apple викуп за вкрадені креслення

Програма не тільки імітує друк, як це робить людина, але і здатна робити помилки, частина з яких виправляється відразу, а деякі — через певний час. Дослідники впевнені, що ШІ дозволить з’ясувати, як люди адаптуються до різних клавіатур, а також як подібні зміни впливають на стиль і швидкість набору. В майбутньому це призведе до просунутої системі автокорекції, здатної підлаштовуватися під конкретного користувача.

Набір тексту

Демонстрація того, куди людина дивиться (зелений) і куди натискає (синій) на екрані. Справа набір тексту людиною, а зліва-імітація ШІ

“Раніше набір тексту на сенсорному екрані вивчався з точки зору руху пальців. Методи на основі штучного інтелекту допомогли пролити світло на цю проблему. Тепер ми можемо давати більш точні прогнози того, як люди друкують на своїх телефонах або планшетах», — запевняють вчені.