Технології

Ракета Ілона Маска Starship здійснить кругосвітню подорож

У Мережу потрапили відомості про плани компанії SpaceX з тестування нового космічного корабля Starship. Після успішного зльоту на велику висоту і посадки без вибуху Ілон Маск має намір відправити гігантську ракету на орбіту в кругосвітню подорож.

Згідно з поданими до Федеральної комісії зі зв’язку США документами, надважка ракета Starship злетить з об’єкта SpaceX в Бока-Чіка, штат Техас, і розділиться в повітрі через три хвилини після початку польоту.

Читайте також:  Apple Watch оснастять функцією безконтактного управління

Через п’ять хвилин перший ступінь приземлиться в Мексиканській затоці в 30 км від берега. А ось другий ступінь проведе в повітрі майже 90 хвилин і опуститься на майданчик в океані в 100 км від північно-західного узбережжя Кауаї, на Гавайських островах.

Starship

Це означає, що Starship здійснить майже повну кругосвітню подорож і підніметься на висоту 115 км, перебуваючи на нижній межі між космосом і атмосферою.

За словами Ілона Маска, ця подія може відбутися до кінця 2021 року, проте в офіційному документі вказані крайні терміни польоту до 1 березня 2022 року.

Передбачається, що Starship дозволить доставляти на місяць і Марс вантажі вагою до 100 тонн. Інженери SpaceX вказують, що змоделювати орбітальний політ на комп’ютері складно, тому в ході кругосвітньої подорожі будуть зібрані відомості, що дозволяють прискорити розробку фінального зразка ракети.