Технології

Розумна піна дозволить роботам відчувати об’єкти без контакту з ними

Робот і людина

Дослідники Національного університету Сінгапуру розробили нове покриття для роботів. AIFoam дозволить машинам краще орієнтуватися в просторі, відчувати об’єкти і реагувати на зміни навколишнього середовища, як це роблять живі істоти.

Матеріал являє собою високоеластичний полімер на основі суміші тефлоноподобного речовини, що володіє зниженим поверхневим натягом. Дослідники запевняють, що AIFoam у вигляді пористої піни дозволяє імітувати дотики до довколишніх об’єктів навіть без необхідності прямого контакту з ними.

Його можна розділити на частини, після чого він легко зливається в одне ціле. У матеріалі є мікроскопічні металеві частинки, за рахунок яких піна може «відчувати» тиск різних об’єктів. За імітацію нервових закінчень відповідають тонкі циліндричні електроди, а перспективи впровадження технології простягаються від робототехніки до протезування.

Читайте також:  Нова функція Chrome прискорить відкриття сайтів

AIFoam може привести до створення розумних машин, які вміють оперувати тими чи іншими об’єктами в незнайомому середовищі. Також це зробить рухи роботів плавними і запобіжить зіткнення з людьми.