Технології

Вирішено головну проблема електромобілів – низька автономність

Зарядка автомобілів

Розроблена дослідниками з Корнельського університету технологія дозволяє значно збільшити пробіг електромобілів без необхідності зупинок. Зроблено це буде за рахунок спеціального дорожнього покриття з функцією бездротової зарядки.

Одним з найбільших перешкод на шляху поширення електричних автомобілів вважається їх невисока автономність. При цьому такі машини відмінно підходять для міських умов, але не дуже добре — для поїздок на довгі дистанції.

Інженери з Корнельського університету розробили технологію, що дозволяє заряджати акумулятор прямо під час руху автомобіля.

Читайте також:  Що трапиться зі світом в разі відключення всіх супутників [ВІДЕО]

Нова методика розроблялася останні сім років і дозволить впровадити бездротову зарядку в інфраструктуру звичайних доріг. Передбачається, що на шосе з’явиться смуга, призначена спеціально для руху електрокарів.

Як тільки такий автомобіль виявиться на ній, тут же почнеться зарядка. Цікаво, що система зможе визначати, який саме транспортний засіб споживає енергію, щоб вислати водієві рахунок за електрику. Деталі поки не уточнюються.

Що до термінів, то дослідники запевняють, що почнуть розгортання технології в найближчі 5-10 років.