Технології

Створено ШІ-перекладач для мов програмування

Штучний інтелект в медицині

В рамках конференції Think 2021 компанія IBM представила алгоритм на базі штучного інтелекту під назвою CodeNet. Він здатний вирішити проблему несумісності мов програмування, виступаючи в ролі перекладача.

Головною особливістю складної генеративної системи CodeNet стало вміння створювати окремі ділянки коду і навіть цілі проекти шляхом прямого перекладу даних з однієї мови програмування на іншу.

Наприклад, користувач знає один або кілька старих мов, використовуваних у вузькоспецифічних сценаріях. Тепер йому не потрібно переучуватися, адже переклад за нього зробить ШІ.

Читайте також:  Disney створила робочий світловий меч з «Зоряних воєн» [ВІДЕО]

Код

Представники IBM повідомляють, що CodeNet був навчений на 14 мільйонах фрагментах коду або 500 мільйонах рядків і здатний здійснювати переклад в межах 55 старих і нових мов програмування, від COBOL і FORTRAN до Java, C ++ і Python.

Про те, наскільки ефективною виявилася робота ШІ, не повідомляється, також поки невідомо, чи зможе алгоритм оптимізувати нові мови після перетворення в старий код без збільшення розміру кінцевих файлів.

Крім функції перекладу доступно Витяг метаданих і перевірка генеративних моделей на коректність шляхом запуску окремих частин програми. Це дозволить контролювати переказ за рахунок прямого порівняння ділянок коду.