Авто

Опубліковано перший звіт про загадкову аварію Tesla без водія

Model S Plaid

Національна рада з безпеки на транспорті США опублікувала попередній звіт про розслідування недавньої аварії за участю Tesla Model S, в результаті якої загинуло двоє людей.

Увечері 17 квітня неподалік від міста Х’юстон в американському штаті Техас сталася дорожньо-транспортна пригода за участю Tesla Model S P100D 2019 року випуску. Електромобіль c двома людьми в салоні на високій швидкості врізався в дерево і загорівся, але за кермом в цей момент нікого не було.

Читайте також:  Стали відомі терміни прем'єри нової BMW 7-Series

В аварії поспішили звинуватити фірмовий автопілот Tesla, який нібито не впорався з керуванням, проте в попередньому звіті про розслідування Національної ради з безпеки на транспорті США (NTSB) зазначено, що електроніка тут все-таки ні при чому.

Слідчі вилучили записи з камери відеоспостереження на будинку, де видно, що власник “Тесли” сідає на водійське сидіння, а його друг — на переднє пасажирське. Потім електрокар швидко розганяється і ховається за межами видимості камери.

При огляді місця події встановлено, що Model S подолала 168 метрів, з’їхавши з дороги, перш ніж врізатися в дерево. Експерти виявили пошкодження рульового колеса, яке може вказувати на те, що на водійському кріслі в момент аварії все-таки знаходилася невідома особа.

Читайте також:  Bugatti представила новий гіперкар Chiron Super Sport

Кермо відправлено в лабораторію судової експертизи. Спроби витягти дані з бортового комп’ютера виявилися марними, оскільки пожежа знищила його. Експерти спробують вивантажити їх з інших електронних модулів, які залишилися цілими.

Тим не менш, розбитий електрокар дійсно не був обладнаний автопілотом Full Self Driving — лише його спрощеною версією, яка не працює без вуличної розмітки. Тим більше, коли за кермом нікого немає. Остаточні підсумки розслідування будуть підведені пізніше.