Політика

МЗС закрив список учасників Кримської платформи

Еміне Джапарова

Деякі підтверджені гості саміту, який заплановано провести 23 серпня цього року, відомі, а інших відомство назве ближче до події.

Низка країн й організацій світу підтвердили участь своїх лідерів у першому саміті Кримської платформи, проте цей список поки закритий для громадськості. Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в інтерв’ю телеканалу Дом, оприлюдненому в суботу, 15 травня.

“Ми вирішили, що ми не будемо цю інформацію робити публічною. Тому що ми вже бачимо цинічну заяву Російської Федерації про те, що Кримська платформа – це загроза їхньої територіальної цілісності. Спочатку відбувається окупація нашої території, а тепер нам розповідають, що це загроза їхньої територіальної цілісності”, – пояснила Джапарова.

Читайте також:  Бойовики обстрілюють ЗСУ із житлових кварталів

За її словами, деякі учасники саміту, який запланований на 23 серпня цього року, відомі, а інших відомство назве ближче до події.

Також Джапарова розповіла, що МЗС готує декларацію, під якою поставлять підписи лідери-учасники Кримської платформи, і тим самим країни візьмуть на себе зобов’язання виконувати викладені в ній положення.

“Під кожним словом, під кожною комою підписуються країни. Це стає не просто позицією України, це стає позицією цих країн. І звичайно, країни дуже уважні до цих слів (у тексті документа – ред.), тому що вони несуть у собі природу їх політики, несуть у собі зобов’язання”, – зазначила вона.