Технології

Китайський ровер успішно приземлився на Марс

Tianwen-1

Після декількох місяців перебування на марсіанській орбіті космічний корабель «Тяньвень-1» здійснив успішну посадку на поверхню Червоної планети. Про це повідомляють китайські ЗМІ, а голова КНР Сі Цзіньпін привітав представників аерокосмічної галузі з черговим успішним етапом місії.

Посадка сталася в Утопії Планіція-на плоскій ділянці, де неподалік в 1976 році висадився посадковий модуль NASA «Вікінг-2». На жаль, на момент написання новини відео або фотографії моменту посадки не надані. Відомо, що після приземлення посадковий модуль «Тяньвень-1» розгорне рампу, що дозволить шестиколісному роверу «Журонг», назва якого була обрана шляхом народного голосування, виїхати на поверхню Марса.

Читайте також:  Мат-фільтр PS5 бачить лайку там, де її немає і в помині

Марсохід оснащений сонячними панелями, парою камер і численними датчиками і сенсорами, які дозволять йому вивчити клімат і геологію Червоної планети.

Таким чином, Китайське Національне космічне управління (CNSA) стало другим космічним агентством після NASA, який зумів успішно висадити ровер на поверхню Марса. В Інтернеті є сайт, де в деталях описані і показані всі етапи місії «Тяньвень-1», від зльоту з землі і до самої посадки на Марс.