Авто

Як виглядав перший електрокар 140 років тому

Як виглядав перший в історії електромобіль 1881 року.

Напевно, багато людей вважає, що електричні автомобілі були створенні зовсім нещодавно, але насправді вони існують ще з 19 століття. Як вважається, перший у світі електрокар створив французький винахідник Гюстав Труве у 1881 року.

Його новаторський електричний автомобіль з нульовим рівнем викидів з’явився, коли він прикріпив електричний двигун та акумуляторну батарею до триколісного велосипеда Coventry Lever англійського виробництва. Про це повідомляє Daily Mail.

Читайте також:  Кожен п'ятий власник електрокарів повертається назад до автомобілів

Британський автомобільний експерт Джереми Харт захотів відродити автомобіль, щоб віддати данину поваги Труве. Для цього переконав провідних спеціалістів з підрозділу електричних комерційних автомобілів компанії Maxus підтримати проєкт і залучив до нього інженера Крістіана Річардса, щоб побудувати копію у своїй майстерні в Північному Йоркширі, Англія.

Потім готовий екземпляр був перевезений до Франції, де він проїхав оригінальним першим маршрутом пробної поїздки Труве вулицею Валуа в центральній частині Парижу із середньою швидкістю 16 кілометрів на годину.

Репліка першого в історії електрокара. Джерело: Autocar

Репліка першого в історії електрокара. Джерело: Autocar

“Я насправді досліджував електромобілі, коли мені зателефонували, щоб дізнатися, чи хочу я відтворити модель 1881 року. Детальних зображень оригінального електромобіля доступно дуже мало, але я думаю, що вийшло досить точно”, – сказав Річардс.

Читайте також:  Honda презентувала новий реактивний літак HondaJet

На створення автомобіля-репліки пішло два місяці. Копія електромобіля 19 століття була виготовлена ​​з матеріалів, які точно відповідають оригінальному автомобілю. Єдиними елементами 21 століття є сучасний акумулятор та електродвигун від електронного велосипеда.

Репліка отримала велике ведуче колесо з гумовою оправою. Друге колесо призначене для рульового управління, а третє – для рівноваги. Акселератор – це тонка чорна ручка зліва, яка розташована під міцною дерев’яною та металевою рукояткою. Щоб поїхати, її треба акуратно підняти вгору і трохи натиснути вперед. Ремені безпеки, ліхтарі або приладова панель відсутні.

Копія отримала потужність менше, ніж одну кінську силу, та велосипедні педалі, які допоможуть при крутих нахилах або якщо розрядилася батарея. Остання розташована у компактній дерев’яній коробці, трохи більшій, ніж та, в якій можна подавати пляшку вина.

Читайте також:  Jeep подав до суду на компанію, що випустила клон Wrangler

Модель була побудована з використанням триколісного велосипеда Coventry Lever. Як і в оригіналі, репліка має шини з твердої гуми, які не набагато ширші за великий палець, латунну обробку та гальмівний комплект, виготовлений із смужки шкіри.